Вампірчики вміють бути і корисними

2 листопада. Дослідники з Університету штату Вісконсін (США) приступили до випробувань нового засобу для активної терапії після інсульту. Новинка є розчинником крові, вона створена з синтетичної речовини, аналогічної за властивостями ферменту із слини летючих мишей-вампірів Desmodus Rotundus.

Новий препарат розширює терапевтичне вікно – період, коли після інсульту можлива ефективна терапія, – до 9 годин. Сучасні засоби попередніх поколінь створюють терапевтичне вікно на 4,5 години після інсульту. По закінченню цього часу лікування стає неефективним.

Причиною інсульту є тромб, який закупорює судини, що забезпечують кров’ю мозок. Нестача кровопостачання веде до загибелі тканин мозку. Дослідники впевнені в тому, що при закупорці основних шляхів кровопостачання, мікросудини продовжують живити мозок.

Новий препарат розм’якшує тромб і підсилює надходження крові в мозок по мікросудинах. Вчені вважають, що новинка зможе допомогти пацієнтам, які були доставлені до лікарні після інсульту через 4-5 годин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.