22 листопада. Кожен п’ятий молодий батько в Німеччині бере відпустку по догляду за новонародженим. Найбільше таких чоловіків – на півночі, в скандинавських країнах. Найменше – на півдні Європи, де молоді батьки бояться втратити робоче місце.

20 відсотків молодих батьків у Німеччинійдуть у декрет

20 відсотків молодих батьків у Німеччині беруть відпустку по догляду за дитиною, повідомляє в понеділок, 22 листопада, агентство dpa з посиланням на галузевий журнал “Baby und Familie”.

За даними Федерального статистичного відомства, у першому півріччі 2010 року три чверті чоловіків у ФРН брали декретну відпустку терміном на два місяці, ще 17 відсотків доглядали за малюком більше шести місяців, пише газета Rheinische Post.

Експерти підкреслюють, що багато молодих татусів у ФРН готові приділити новонародженому ще більше часу, але далеко не на всіх підприємствах країни керівництво сприймає відхід співробітників-чоловіків “в декрет” як щось само собою зрозуміле.

З 2007 року в Німеччині брати відпустку по догляду за дитиною можуть не тільки жінки, а й чоловіки. При цьому вони отримують допомогу, сума якої складає приблизно дві третини їх колишньої зарплати, але не більше 1800 євро на місяць.

Джерело Німецька хвиля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.