Новини світу. 15 листопада. 21-річний Самарець Артем Гніломедов отримав рік позбавлення волі умовно за створення в соціальній мережі “Вконтакте” расистської групи.

ВКонтакте
ВКонтакте утотожнили зі ЗМІ в Самарі

Таким чином, суд визнав “ВКонтакте” повноцінним ЗМІ, оскільки підсудний покараний за частиною 1 статті 282 КК РФ – приниження гідності групи осіб за ознаками раси або національності публічно або з використанням засобів масової інформації.

Слідство встановило, що в листопаді 2009 року Гніломедов створив у “ВКонтакте” відкриту групу під назвою “Я росіянин і мені набридли чорні в Росії“. В якості її опису він вказав “Росія для росіян, Самара для волжан“. Суд вирішив, що група була створена для цілеспрямованої образи і приниження вихідців з регіонів Північного Кавказу і Середньої Азії через особисту неприязнь до них Гніломедова.

Керівник прес-служби “ВКонтакте” Владислав Циплухін, що його компанія не має ліцензії ЗМІ і назвав рішення суду “дивним”, але відмовився його коментувати до тих пір, поки свій висновок з цього приводу не винесуть юристи соціальної мережі.

Гніломедов свою провину повністю визнав. Вирок, згідно з яким він засуджений до одного року позбавлення волі умовно з випробувальним терміном один рік, вступив в законну силу 13 листопада.

Це вже не перший випадок, коли судові органи ототожнюють “ВКонтакте” з традиційними засобами масової інформації. У минулому році архангельський суд визнав винним також за частиною 1 статті 282 КК РФ студента архангельського вузу Павла Ясюкевіча, який створив у “ВКонтакте” сторінку, де містилися расистські висловлювання і фотографії, і засудив його до 150 годин виправних робіт.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.