13 листопада. Москва. При реконструкції вітрини в Державному Дарвінівському музеї Москви в підставці опудала горили знайшли старовинні документи – уривки з чернеток рукопису про птахів Кавказу і частину листування відомого орнітолога Федора Лоренца.

Документи ціле століття були в опудалі

Як повідомили ІТАР-ТАРС в прес-службі столичного департаменту культури, всього було знайдено 13 документів, що відносяться до 1881-1895 років, “які хоч і сильно пожовкли від часу і добряче пом’яті, але цілком читабельні, і у них великий потенціал з точки зору зберігання та використання”.

Опудало гігантської горили було виготовлено кращим таксидермістом Дарвіновського музею Філіпом Федуловом у 1916 році, розповіли у прес-службі. Довгі роки цей експонат зберігався в Дарвінівському музеї в будівлі Вищих жіночих курсів, а в 1995 році був встановлений у вітрині “Тропічний ліс” у новій будівлі музею на вулиці Вавілова.

“Майже ціле століття гігантська горила зберігала свою таємницю. У жовтні 2010 року в Дарвінівському музеї завершилася повна реконструкція вітрини, тоді й були виявлені документи Лоренца, – пояснили в прес-службі. – На початку минулого століття їх визнали такими, що не представляють особливої цінності і використовували як наповнювач підставки разом з пакувальною стружкою і папером. Сьогодні ці документи більше вікової давності служать безцінним джерелом інформації про повсякденню діяльність Федора Лоренца, про його наукову та творчу роботи”.

Джерело РИА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.