ООН
В ООН розкритикували США

Новини світу. 5 листопада. Низка країн розкритикували Сполучені Штати в рамках розгляду Універсального періодичного огляду США в Раді ООН з прав людини.

Його представив в Палаці націй на засіданні робочої групи помічник держсекретаря у справах міжнародних організацій Естер Бріммер і заступник держсекретаря США з питань демократії, прав людини і праці Майкл Познер.

Доповідачі підкреслили прихильність адміністрації президента Барака Обами ідеї багатополярності і принципам правової держави.

Представники Бразилії, Росії, Франції, Куби, Ірану, Іспанії та інших держав закликали Вашингтон провести об’єктивні розслідування фактів застосування тортур ув’язнених секретних в’язниць США і центрів утримання в Гуантанамо, ввести мораторій на смертну кару, а також приєднатися до міжнародних конвенцій.

Посли Куби і Венесуели зажадали від США також “припинити блокаду Куби, звільнити п’ятьох кубанських політичних ув’язнених, довільно затриманих у США, покласти край злочинам військ за кордоном”.

Представник Ірану закликав американців заборонити тортури, закрити секретні в’язниці і припинити незаконні військові операції.

Посол Іспанії, у свою чергу, звернувся до американської делегації з питанням, “чи збирається уряд США найближчим часом закрити в’язницю в Гуантанамо, оскільки про це заявив президент Обама“.

Французький дипломат привітав плани закрити згадану в’язницю, висловивши надію, що “ця обіцянка буде виконана”.

Всього в рамках тригодинного інтерактивного діалогу виступили представники 87 країн. Американська делегація відповіла на висловлену критику.

“Хоча ми горді нашими досягненнями, ми не задоволені нинішньою ситуацією в цій області і продовжимо працювати, щоб наші закони чітко і справедливо застосовувалися”, – запевнив Майкл Познер.

Головний юрисконсульт держдепартаменту Гарольд Ко сказав, що адміністрація Обами почала перевертати сторінку історії ери Джорджа Буша і підкреслив, що до ув’язнених в його країні ставляться гуманно.

“Тут не повинно бути сумнівів у тому, що США не катують і не будуть катувати”, – повідомив він.

Універсальний періодичний огляд – механізм Ради з прав людини, в рамках якого головний правозахисний орган ООН проводить регулярні огляди виконання 192 державам-членами ООН зобов’язань і обов’язків у сфері прав людини. За рік розбирається ситуація в 48 країнах. США проходять такий огляд вперше. У наступний вівторок Рада на пленарному засіданні візьме підсумковий документ по Сполучених Штатах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.