Новини світу. 28 листопада. Молдова. Всі 2037 виборчих дільниць на дострокових парламентських виборах в Молдові, розташовані на території республіки, відкрилися вчасно.

В Молдові чергова спроба стабілізувати політичну ситуацію

Про це повідомив голова Центральної виборчої комісії Молдови Євген Штірбу.

“Всі виборчі дільниці на території країни відкрилися, як і було заплановано, о 7.00, ще 75 виборчих дільниць, які працюють за межами Молдови, почали або починають роботу за місцевим часом. Ніяких інцидентів при цьому не було” , – повідомив Штірбу.

Він додав, що ділянки будуть відкриті до 21.00.

У виборах братимуть участь 20 політичних партій і 19 незалежних кандидатів, які претендують на 101 місце в парламенті. Вони борються за голоси 2,65 мільйонів виборців, внесених до списків для голосування.

Політична ситуація в Молдові не може стабілізуватися з весни 2009 року. Після парламентських виборів 5 квітня 2009 року, перемогу на яких здобула партія комуністів, у Кишиневі почалися масові заворушення. Протестуючі, незадоволені підсумками виборів, атакували будівлю парламенту і адміністрації президента. Влада пішла на поступки опозиції і провела перерахунок результатів голосування, однак він суттєво не змінив розстановку сил у парламенті.

Однак новий склад законодавчого органу пропрацював недовго. Опозиційні фракції двічі зірвали вибори президента республіки (за Конституцією Молдови президента обирає саме парламент), і парламент був розпущений. За підсумками дострокових виборів, що пройшли 29 липня 2009 року, був сформований новий, нинішній склад парламенту. Дві його спроби обрати президента (10 листопада і 7 грудня) не увінчалися успіхом. Кандидату в президенти – лідера Демпартії Маріанн Лупу – не вистачило восьми голосів.

Нинішні позачергові парламентські вибори покликані вирішити питання щодо обрання голови держави. Спікер парламенту Міхай Гімпу тимчасово виконує обов’язки президента.

Джерело РИА Новости

Comments

  1. Выборы в России. 2012!
    Уважаемые граждане. Будьте бдительны. Не попадайтесь на удочку очередного лохотрона – “Выборы 2012 в России”. Коррупционные, бандитские Российские Власти в лице первых лиц в очередной раз решили нас обмануть. Замысел их прост. Мы видим, как Путин В.В. отсиживается, создавая образ жёсткого консервативного правителя. В то же время нынешний Президент РФ Медведев Д.А. постоянно лжёт с экранов телевизоров, делая вид, что является демократическим реформатором, что борется с коррупцией, борется с терроризмом, борется с “оборотнями в погонах”. На самом деле, ничего не меняется, взятки гаишниками как брались так и берутся, только теперь в гораздо больших размерах. Милиционеры как бандитствовали, так и бандитствуют, избивая теперь уже даже беременных и детей. Терроризма в России с каждым годом становится только больше, а не меньше. Об этом что, не знает Медведев Д.А.? Прекрасно знает. Таким образом, эта “сладкая парочка” Президент-Премьер разыгрывают свою лживую карту, дескать, кто хочет жёсткой власти, голосуйте за Путина В.В., кто хочет демократических перемен, вот вам оппозиция в лице Медведева Д.А.. Но откроем глаза, друзья, Медведев Дмитрий Анатольевич – это не оппозиция!, в любом случае мы голосуем за одну и ту же команду, за тех, кто за все прошедшие годы довёл нашу Великую Страну РОССИЮ до Гондураса, а нас поставил на колени. Именно эта “команда” Путин В.В., Медведев Д.А., Нургалиев Р.Г, Абрамович Р.А. превратили нашу Великую Родину внешне в мировой сырьевой придаток, а внутренне в КГБ-шную быдло-ментовскую казарму. Сам я истинный пацифист и принципиально не вступаю ни в какую партию, но сердце обливается кровью, когда я вижу, что творят в стране, лживо красуясь с экранов телевизоров, эти “нелюди”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.