Люди не впливають на глобальне потепління?

8 листопада. Конгрес США, в якому після виборів 2 листопада республіканці отримали більшість, має намір розслідувати діяльність Американського геофізичного союзу. Вчені з цього союзу вважаються основними провідниками теорії глобального потепління на планеті.

Нова консервативна більшість у Конгресі США має намір всерйоз зайнятися перевіркою мотивів діяльності Американського геофізичного союзу (АГС), а заодно не дати адміністрації президента США Барака Обами регулювати квоти на викиди вуглекислого газу в атмосферу. На думку республіканців, людська діяльність не веде до зміни клімату на Землі і державне регулювання викидів вуглекислого газу в атмосферу є безглуздим.

Американський фізик і кліматолог Майкл Манн з Пенсільванського університету, що є прихильник теорії глобального потепління, яке провокують викиди вуглекислого газу, заявив про небезпеку переходу обговорення питання про зміну клімату з наукової у політичну площину. У зв’язку з цим його колеги з АГС мають намір дати бій конгресменам і вони вже заявили про запуск двох інформаційних компаній.

У рамках першої кампанії будуть запущені новий інтернет-ресурс і додаток для iPhone, з допомогою яких журналісти та всі охочі зможуть отримати точну і об’єктивну інформацію про зміни клімату на планеті. У даному проекті будуть брати участь близько 700 добровольців.

Друга кампанія
передбачає створення «загону швидкого реагування» у складі 40 фахівців, який займеться виступами в газетах, на радіо, телебаченні та інших засобах масової інформації з питань зміни клімату.

Втім, самі організатори заперечують будь-яку політичну зангажованість своїх ініціатив і заявляють, що проекти планувалися задовго до виборів у Конгрес США. За твердженням вчених, проекти необхідні для доступного пояснення комплексних методів і результатів діяльності науки з вивчення клімату.

«Для того, щоб розуміти, як працює наука з вивчення клімату, недостатньо бути фахівцем у будь-якій області. Це надто складна тема. Ми намагаємося викласти її в термінах, доступних для звичайних людей», – заявила Катаріна Хейо з Техаського технологічного університету.

«Проекти переслідують виключно науково-просвітницькі цілі і не мають під собою політичних мотивів», – заявив представник Американського геофізичного союзу Петер Вайсс.

«Наше завдання полягає не в тому, щоб прийняти чиюсь сторону. Але ми вважаємо за необхідне відповісти на непідкріплені наукою претензії скептиків», – заявив Джон Абрахам з американського Університету Сент-Томас.

Джерело Guardian

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.