Новини економіки. Італійська UniCredit Group вирішила об’єднати Укрсоцбанк з Унікредит Банком. З цим злиттям в Україні завершиться період об’єднання «дочок» іноземних банків, що входять в одну групу.

UniCredit Укрсоцбанк
UniCredit Group об'єднує свої активи в Україні

Банки можуть об’єднатися вже в 2011 році.

Ідея об’єднання активів UniCredit Group висловлювалася відразу після купівлі «Укрсоцбанку» в 2007 році, пише видання Коммерсант-Україна. Після угоди група виявилася власником трьох банків в Україні, два з яких – ХФБ Банк України та УніКредит Банк – завершили злиття у вересні 2007 року. Рішення про нову консолідацію не могло бути прийнято до реструктуризації бізнесу Укрсоцбанку.

Як пише видання, банки можуть об’єднатися в 2011 році, але точного дедлайну немає. Швидше за все, новий банк буде працювати під брендом UniCredit.

UniCredit стала останньою іноземною групою, що вирішила об’єднати свої активи в Україні. Раніше були консолідовані активи шведських груп SEB (СЕБ Банк і Факторіал-Банк) і Swedbank (Сведбанк і Сведбанк Інвест), а також російського банку ВТБ (ВТБ Банк і Внешторгбанк). Інші іноземні банки купували в України тільки один актив або перепродували другий.

Злиття двох банків – завжди складний процес, він негативно впливає на якість кредитного портфеля і фінансові показники, відзначають експерти.

«Укрсоцбанк може показати збитки через витрати на реструктуризацію, а об’єднання вимагатиме людських ресурсів, які були скорочені в період кризи», – сказав старший аналітик ІК «Трійка Діалог Україна» Євген Гребенюк.

Ускладнює процес і різний склад акціонерів. UniCredit Bank Austria володіє 26,2% акцій Укрсоцбанку безпосередньо і 69,19% опосередковано – через ЗАТ «Ферротрейд Інтернешнл».

У 2008 році Укрсоцбанк отримав прибуток 791,8 млн. грн, в 2009 році вона склала 126,8 млн. грн, а в січні-вересні 2010 року – впала до 23,8 млн. грн.

За матеріалами Денги.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.