Новини України. 9 листопада. В Україні поступово зростає кількість користувачів банківських карток. У 2010 році 47,3% респондентів у віці старше 16 років повідомили, що користуються пластиковими картками, що на 3,7% більше показника 2008 року, свідчать дані дослідження GfK Ukraine.

банківські картки, кредитка, кредитна картка
Українці все більше надають перевагу банківським карткам

Однак більше половини карт все ще відкриваються з ініціативи роботодавця (показник залишається стабільним протягом останніх кількох років). У той же час, відзначають експерти, в 2010 році дещо зросла кількість користувачів, які відкрили карту з власної ініціативи.

Як свідчать результати регулярного дослідження ринку банківських послуг для фізичних осіб, проведеного GfK Ukraine, в Україні ринок карток фізичних осіб за кількістю користувачів в останні роки, незважаючи на кризу, не тільки не зменшився, а навіть зріс.

Так, якщо в 2008 році кількість користувачів карток серед фізичних осіб дорівнювала 43,6% населення України у віці старше 16 років, у 2009 році – трохи більше 44%, то в 2010 цей показник досяг 47,3%.

Експерти відзначають, що однією з особливостей ринку залишається те, що більше половини карт (56% у 2010 році) відкривається за ініціативою роботодавця, тоді як за власною ініціативою банківські картки в 2010 році відкрили 28% користувачів (що на 3,7% більше ніж у 2008 році).

“Фактично рішення приймається не кінцевими користувачами, а третіми особами, чия мотивація скоріше залежить не від якості надаваних послуг, а від фінансової вигоди підприємства і зручності для бухгалтерії. Це також підтверджують дані нашого дослідження ринку банківських послуг для юридичних осіб”, – коментує ситуацію Дмитро Яблоновський, керівник відділу фінансових досліджень GfK Ukraine.

Результати дослідження свідчать, що серед одержувачів регулярних доходів найвища частка отримує їх на карту, серед студентів – 88%, і вона істотно зросла за останні два роки. Також зростала кількість прихильників карток серед пенсіонерів. Зараз вже трохи більше третини, з тих хто отримує пенсію, отримує її на карту.

Примітно, що найбільш популярною операцією з картою є зняття готівки через банкомат (86,6%). На другому місці зі значним відривом – зняття готівкових за каси банку (36%). При цьому частка користувачів цих операцій з часом має тенденцію до незначного зменшення, на відміну від третьої за популярністю операцією – оплати товарів і послуг у магазинах (17,6% в 2010 році в порівнянні з 13,6% у 2008 році).

Джерело Денги.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.