Новини України. 23 листопада. Українські священики висловили протест проти спецпристроїв (бодісканерів-ред.), які з метою безпеки в аеропорту Бориспіль «роздягають» людей на екрані.

бодісканер
Церква проти бодісканерів

Так, за словами ієрея Олега Мельничука, подібні пристрої порушують духовно-інтимний світ людини.

«Вони порушують духовно-інтимний світ людини. Я розумію, що це безпека, але у пасажирів має бути вибір», – вважає він.

Єдині в Україні бодісканери стоять в аеропорту «Бориспіль» – п’ять в терміналі “B” і три в терміналі «F».

Пристрої розташовані в закритій кімнаті, потрапити до якої сторонньому неможливо. У терміналі «F» три монітори, на яких і відображається те, що знімає сканер. У жінок чітко видна область грудей і нижче пояса, так само як і у чоловіків.

«Обличчя пасажира спеціально закрито плямою, щоб ніхто не зміг ідентифікувати особу. Самі знімки показують тільки на моніторі і після цього видаляють. Тому роздрукувати чийсь силует і сказати, що це точно той чи інший пасажир – неможливо», – запевняє прес-секретар аеропорту «Бориспіль» Оксана Ожигова.

Вона також пояснила, що радіохвильовий сканер «бачить» на тілі людини все – монетки, паперові гроші, заклепки, голки, документи. Природно, можна побачити і приклеєний до тіла діамант або наркотики. А от якщо, наприклад, пасажир проковтнув діамант, то сканер його не виявить – так як внутрішні органи не просвічує.

Як стверджують фахівці аеропорту, випромінювання сканерів у 10 тис. разів нижче, ніж випромінювання мобільного.

Хоча деякі експерти з цим не згідні.

«Це випромінювання в десятки разів сильніше, ніж УЗД. Пасажири від однієї просвітки не дуже постраждають, а ось у співробітників аеропорту можуть бути проблеми зі здоров’ям», – вважає фізіолог Валерій Миргородський.

Варто зазначити, від перевірки на бодісканері відмовитися не можна – інакше пасажира просто не пустять на рейс. Виняток можуть зробити лише для вагітних і тих, у кого вбудований кардіостимулятор. В останньому випадку треба показати довідку. Такі пасажири пройдуть «ручну» перевірку. Але в «Борисполі» кажуть, що пасажири від сканерів не відмовлялися.

Нагадаємо, що після того, як на одному з американських блогів з’явилися фото «голих» чиновників, знятих бодісканерами жителі США виступили проти таких спецпристроїв.

За матеріалами Сегондя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.