Новини України. 23 листопада. Євросоюз і українська влада опрацьовують питання про сільськогосподарське використання частини земель, які зазнали радіаційного зараження після аварії Чорнобильської АЕС.

Чорнобильська АЕС
Чорнобильську територію хочуть використовувати для с/г

Про це повідомив начальник відділу державного департаменту адміністрації зони відчуження і зони обов’язкового відселення Володимир Золотоверх.

За його словами, відповідна ініціатива надійшла від європейських організацій.

“Програма розробляється спільно. Вона буде враховувати можливість застосування частини тих земель, які потрапили під радіаційне забруднення. Не всі землі будуть задіяні, природно. Після відбору будуть використовувати ті ділянки, які, на думку фахівців, будуть придатні для такої діяльності”, – сказав Золотоверхим.

У свою чергу, заступник начальника відділу аналізу та координації розвитку тваринництва з радіологічною інспекцією Мінагрополітики України Олександр Дутов зазначив, що територія навколо ЧАЕС розділена на чотири зони, з яких одна – зона відчуження, друга – зона обов’язкового відселення. У межах цих територій ніякої господарської діяльності не буде.

Він повідомив, що аналітична записка, в якій будуть обговорюватися можливі шляхи реалізації цієї програми, буде підготовлена до березня 2011 року.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.