Новини технологій. 11 листопада. Geminoid-F – гуманоїд з найбільш реалістичним виглядом – дебютував на японській сцені. Робот “грав” у невеликих діях п’єси “Sayonara” (“Прощання”). Виконавцям – людям поки важко виступати зі своїм новим “колегою”.

робот-гуманоїд
Робот-актор виглядає як людина

Geminoid-F (Female) розроблений вченими з Університету Осаки під керівництвом відомого японського винахідника Ішігуро Хіроші. Проект втілила у життя компанія Kokoro Co. Ltd. Гуманоїд був створений для досліджень процесу взаємодій людьми з роботами.

Geminoid-F вміє розмовляти, посміхатися і сміятися. Проте його конструкція не дозволяє йому самостійно підніматися і ходити.

Гуманоїд функціонує завдяки розвиненій телевізійній системі, яка за допомогою камер отримує зображення обличчя людини, визначає його рухи і міміку. Так само, за допомогою датчиків, закріплених на тілі людини, відстежуються всі рухи людини-оператора. Після цього, послідовність дій оператора перетворюється в послідовність команд рухів робота, виконавши які, робот повністю копіює людину-оператора.

Саме таким чином дії Geminoid-F контролювалися з-за куліс під час його дебюту. За словами актриси Браєрлі Лонг, виступала разом з роботом, їй не вистачало “людської присутності”, що змушувало її почувати себе на сцені самотньою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.