24 листопада. За підрахунками українських істориків і мистецтвознавців, в російських музеях зберігається близько 30 тисяч предметів мистецтва, свого часу вивезених з України.

Картини до України не повертають

При цьому взаємний обмін вивезеними експонатами залишається непропорційним: з Росії в Україну повернулися декілька десятків предметів, у зворотному напрямку були відправлені сотні культурних цінностей.

Днями в київському Музеї мистецтв ім. Ханенків відбулася передача російському “Ермітажу” вкраденої звідти в 2005 році вази ХІХ століття. В Україні ваза була виявлена через рік після крадіжки. З тих пір тривала процедура повернення, яка складалася з кількох експертиз та судових засідань.

У свою чергу, співробітники музею ім.Ханенків хотіли б повернути картини, які зараз зберігаються в “Ермітажі”.

“У 20-30-і роки з музеїв забиралися експонати, через Держторг продавалися за кордон. Але деякі речі не продавалися і осідали в центральних музеях. Там є більше шести наших робіт. Найцінніші речі: перської роботи акваманіл, десь ХІІІ століття , надзвичайно рідкісна річ; картина Натуара, французького художника, “Амур, що гострить стрілу”, ще кілька французьких пейзажів “, – розповідає директор музею Віра Виноградова.

Джерело Дело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.