22 листопада. Польща. Кандидати правлячої партії Польщі “Громадянська платформа”, згідно з опитуваннями, виграють вибори до органів місцевого самоврядування у більшості польських воєводств.

Результати виборів будуть оголошені у вівторок чи в середу

Згідно з даними опитування TNS OBOP, проведеного для телеканалу TVP, кандидати від партії “Громадянська платформа” лідирують на виборах в сеймики в 10 воєводствах (всього 33,8% голосів), а кандидати від опозиційної партії “Право і справедливість” – в шести (27 % голосів). Слідом йде партія SLD (Союз демократичних лівих сил) з 15,8% і PSL (Селянська партія) з 13,1% голосів виборців.

У Варшаві очікувану перемогу здобула діючий мер Ханна Гронкевич-Вальц, що набрала, за даними опитувань, 51,6%, таким чином забезпечивши собі перемогу вже в першому турі. За її суперника, кандидата від “Партії і справедливість” Чеслава Білецького проголосували 24,8% варшав’ян.

Опитування показує несподівані дані щодо голосування за кандидатів на пост мера іншого великого польського міста – Кракова. Згідно TNS OBOP, у Кракові також більшу кількість голосів набрав кандидат правлячої партії Станіслав Крачік (39,1%), випередивши чинного мера Яцека Майхровського (37,1%). До виборів опитування пророкували перемогу останньому. Тепер обом кандидатам доведеться зустрітися у другому турі виборів, призначеному на 5 грудня.

Остаточні результати виборів будуть оголошені у вівторок ввечері або в середу вранці.

Те, що більшість поляків віддадуть голоси за кандидатів від правлячої партії, ще до виборів передбаило опитування громадської думки. За його даними, партію Качинського, який після поразки на президентських виборах обіцяв взяти реванш на місцевих, підтримує лише близько чверті виборців.

Джерело РИА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.