Сталін, ікона
У Києві вдалося посвятити ікону Сталіна

1 листопада. Київ. Фото. Вчора, 31-го жовтня, арт-групи А.К.Т. і Крадений Хліб провели в Києво-Печерській Лаврі перформанс, спрямований проти клерикальних і тоталітарних тенденцій на пострадянському просторі.

Символом, об’єднуючим клерикалізм і тоталітаризм, виступила саморобна ікона Сталіна, з якою художники ходили по території Києво-Печерської Лаври, і навіть брали участь у богослужіннях.

Зображення кривавого тирана схвально зустрічалося більшістю віруючих і не викликало жодних нарікань у більшості парафіян, лише одиниці проявили скромний подив, відзначають організатори.

Потрібно зауважити, що канонізація Сталіна (як, втім, і Гітлера) – не просто художній фарс, деякі православні священики намагалися зробити її на повному серйозі, ікона із зображенням Сталіна і Святої Матрони навіть була якийсь час виставлена в одній з церков Ленінградської області.

Так склалося, що сьогодні, як в Україні, так і в Росії, саме сталіністи є найбільш затятими захисниками так званого «канонічного православ’я», і саме фанатичні православні активісти є ядром майже всіх шовіністичних і націоналістичних партій і політичних рухів. При цьому, більш респектабельні церковники вхожі у владу і це додає сили і впливу їх радикальним одновірців.

“31 жовтня – день у який тіло Сталіна винесли з Мавзолею, в цей же день в Російській Федерації пройшли масові акції протесту проти чинного тоталітарного режиму. Ми вважаємо, що слідом за своїм вождем повинні відправитися і його ідейні спадкоємці, незалежно від того, одягнені вони в костюм чиновника, мундир міліціонера, або ж рясу священнослужителя”, – йдеться у повідомленні організаторів.

сталін, іконасталін, іконаікона, сталін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.