Спочатку вчені думали, що кит молодий

2 листопада. Кит, фінвал, який викинувся ще влітку на берег датського фіорду Вейлефьорд виявився справжнім старожителем. За даними вчених, його вік складає близько 140 років, а у самої тварини були знайдені такі  захворювання старих істот, як артрит. Раніше рекорд тривалості життя у китів становив 116 років.

За словами біолога Абді Хетайята з Музею природної історії в Копенгагені, спочатку кита, що викинувся на берег протоки Каттетаг, визнали молодою твариною. Тварину завдовжки в 17 метрів і вагою в 24 тонни рятувальники і добровольці відбуксирували подалі від берега, але виявилося, що у кита немає сил, щоб плисти.

Після смерті тварини хімічний аналіз амінокислот в очному яблуці тварини показав, що китові насправді близько 130-140 років і він просто старий. Дослідивши кістки кита, фахівці з Музею природної історії встановили, що кіт також страждав від такого  захворювання, як артрит, а також остеопорозу (атрофії кісток). Саме томутварина була відносно невеликою, хоча фінвали після синіх китів є найбільшими тваринами на Землі і можуть досягати в довжину до 23-27 метрів.

Скелет цієї риби, що важить 4 тонни, буде виставлений в Музеї природної історії в Копенгагені. Нагадаємо, раніше найстаріший кіт-фінвал, що потрапив до рук до людини, мав вік близько 116 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.