За останні 7 років борг федерального уряду США зріс удвічі, до майже 14 трильйонів доларів: тобто більше 100 тис. доларів на кожне американське домогосподарство.

Вашингтон, США
Вашингтон, США

Про це пише в The Washington Post Шейла Ч. Бейр, голова ради директорів Federal Deposit Insurance Corp. Одна з причин – багаторічна небажання влади США приборкати довгостроковий структурний дефіцит.

Ситуацію погіршує той факт, що численне покоління бебі-бумерів йде на пенсію, середня тривалість життя зросла.

За прогнозами Бюджетного управління Конгресу, в реальному обчисленні щорічні витрати на соціальну сферу до 2035 року можуть потроїтися, до 4,5 трильйонів доларів. “Витрати на оборону теж є непідйомними, а податковий кодекс рясніє пільгами, які не мають особливого ставлення до нашого економічного процвітання в цілому. Занадто щедрі податкові субсидії на житло і медобслуговування сприяють подорожчанню і невірного використання ресурсів”, – стверджує автор. Якщо не вжити заходів, федеральний борг може зрости з 62% ВВП в поточному році до 185% у 2035-му.

У підсумку ці нескінченні позики підірвуть довіру інвесторів до облігацій Казначейства США, застерігає автор. Тоді слід очікувати високих і волатильних процентних ставок, які потягнуть за собою збитки для власників американських держоблігацій, та зростання витрат на фінансування депозитарних інститутів, дуже вразливих перед різкими коливаннями процентних ставок.

Бейр високо оцінює перші кроки до запобігання фіскальної кризи, запропоновані співголовами Національної Комісії відповідальності і реформи фіскальної системи і Bipartisan Policy Center. Пропонується урізати витрати на другорядні потреби, здійснити повну податкову реформу, скоротити обов’язкові витрати на охорону здоров’я та інші програми, забезпечити довгострокову кредитоспроможність системи соцзабезпечення. Заходи не сподобаються населенню, але всеосяжна програма підкріпить репутацію США на глобальних ринках, а також стабільність американської банківської системи.

Джерело: The Washington Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.