Сергій Магнітський

“Рік тому в московській в’язниці помер юрист Сергій Магнітський. [Це сталося] після того, як він дав свідчення з приводу причетності правоохоронних органів до крадіжки мільйонів доларів податкових доходів. У понеділок правоохоронні органи звинуватили мертву людину в цій самій крадіжці”, – пише The Washington Post.

У понеділок керівник прес-служби СК при МВС Ірина Дудукіна заявила, що Магнітський був “не юристом”, а “бухгалтером та аудитором” і в цій якості “розробляв схеми відходу від податків”. Вона також запропонувала Браудеру угоду: припинення його кримінального переслідування в обмін на виплату зниклих грошей. Ініціативу американських конгресменів щодо відмови у візах пов’язаних зі справою Магнітського чиновникам Дудукіна назвала втручанням у слідство.

“Це за межею абсурду, за гранню цинізму – це зло в чистому вигляді. Вони намагаються очорнити ім’я Сергія в річницю його загибелі від їх же рук, звинувативши його в тому самому злочині, що вони зробили”, – прокоментував заяву Слідчого комітету при МВС РФ глава Hermitage Capital Management Вільям Браудер.

“Останній рік вони намагалися збагнути, як від цього звільнитися. Тепер вони хочуть звалити це на Магнітського“, – дав свою оцінку Джемісон Файерстоун, керуючий партнер юридичної фірми Firestone Duncan, в якій працював Магнітський.

Видання нагадує хронологію подій: на початку грудня 2007 року інвестфонд, спираючись на думку Магнітського, подав до суду три позови. У них давався опис “складної схеми” за участю правоохоронних органів.

Тим не менш, 24 грудня 2007 року (всього за один день, підкреслює автор статті) схема була реалізована. У червні 2008 року Магнітський показав, що до неї мають відношення співробітники МВС. У листопаді 2008 року для ведення розслідування про зникнення цих 230 млн були призначені, в числі інших, і деякі з названих юристом людей. У тому ж місяці Магнітського заарештували, а через рік він загинув у в’язниці.

Джерело The Washington Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.