Медведєв
Медведєв може забезпечити собі другий термін у Росії звільнивши Ходорковського

3 листопада. У Москві відбулося щось незвичайне – з дозволу нового мера відбулася антикремлівська демонстрація, пише The Times з приводу акції руху “Стратегія-31” від 31 жовтня.

Що це – початок довгоочікуваної політичної відлиги, знак, що Медведєв буде балотуватися на другий термін? – Запитує журналіст Тоні Хелпін. Видання зазначає, що заборони акцій “Стратегії-31” привернули до опозиції більше уваги, ніж їх гіпотетичний дозвіл. Санкціонування мітингу в обмежених масштабах також допомогло розколоти опозицію. За мірками “вертикалі влади” мітинг став кроком вперед.

“Але більш великий іспит для обіцяної вірності Медведєва верховенству закону в Росії втілений у фігурі Ходорковського”, – пише газета.

На думку більшості спостерігачів, вердикт суду з самого початку вирішений Кремлем.

“Якщо суддя Данілкін ухвалить, що обвинувачені невинні, і підготує ґрунт для їх звільнення в жовтні наступного року, це буде справжній шок. Але подібний вердикт дозволить Медведєву оголосити, що суд прийняв неупереджене рішення, виходячи з доказів у справі найбільш знаменитого опонента Кремля“, – йдеться в статті.

На думку видання, такий вердикт поставить під питання повернення Путіна в Кремль і безмірно зміцнить шанси Медведєва на другий термін як ліберала-модернізатора.

“Навпаки, новий тривалий тюремний термін розпорошить ілюзії політичної відлиги, які створив дозвіл акції “Стратегії-31″. Він також чітко продемонструє, хто в Росії залишається біля керма. У цьому сенсі доля Медведєва буде вирішуватися в суді Данілкіна в тій же мірі, як і доля Ходорковського”, – підсумовує автор.

За матеріалами The Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.