Росія, Кремль
російське ТБ розкритикували за плазування перед Кремлем

У четвер відомий російський тележурналіст на церемонії вручення премій жорстко розкритикував російське телебачення, пише The New York Times, коментуючи промову Леоніда Парфьонова.

Він заявив, що сьогодні телекореспондент – “і не журналіст зовсім, а чиновник, який слідує логіці служіння і підпорядкування”. “Промова Парфьонова особливо примітна, так як вона прозвучала на респектабельному вечері, організованому Першим каналом в пам’ять про телеведучого, застреленим в 1995 році”, – зазначає журналістка Елен Баррі.

Парфьонов сказав, що на федеральних каналах не чути “критичних, скептичних або іронічних суджень” про президента Медведєва та прем’єра Путіна. “Вища влада постає дорогим небіжчиком – про неї тільки добре або нічого. При тому що в аудиторії явно затребувані й інші думки”, – продовжував він.

Телеведучий Володимир Познер назвав промову Парфьонова вражаючою. За його словами, Парфьонов – людина обережна і завжди був частиною корпоративної структури.

“Це критика скоріше не телебачення, а того, що зробила з телебаченням влада. Всі знають, що справа йде саме так. З тих пір, як до влади прийшов Путін, великі канали жорстко контролюються і всі знають, що можна говорити, а що не можна “, – сказав Познер, додавши, що привселюдно це не обговорюється. Він порівняв ситуацію з вигуком хлопчика з казки Андерсена: “А король-то голий!”.

Джерело The New York Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.