Барак Обама
Обама йде на конфронтацію

Всього через два тижні після проміжних виборів президент США Барак Обама йде на конфронтацію з сенаторами-республіканцями у вирішальній битві з питання контролю за ядерними озброєннями, яка може стати для нього важливою перевіркою, пише The New York Times.

Він закликає до голосування, незважаючи на тривалі суперечності, які можуть дозволити республіканцям заблокувати договір про контроль озброєнь, ризикуючи відносинами з Росією і міжнародною коаліцією, яка виступає проти ядерної програми Ірану.

“У разі успіху Обама продемонструє силу після невдачі на проміжних виборах. У разі провалу, навпаки, як на батьківщині, так і за кордоном зміцниться уявлення про нього як про слабкого президента”, – пише автор статті Пітер Бейкер.

“Ставки дуже високі, – сказав Джеффрі Кемп, колишній радник з національної безпеки президента Рональда Рейгана і вчений Центру Ніксона, дослідницької групи у Вашингтоні. – Я б сказав, що це найбільша гра, в яку він досі вступав, принаймні в міжнародній політиці “.

Після кількох місяців переговорів Обама в четвер довів питання ратифікації так званого нового договору по СНО до відкритої конфронтації, заручившись підтримкою колишніх республіканських діячів і доручивши віце-президенту Джозефу Байдену-молодшому працювати над ним “день і ніч”. Союзницька група American Values Network розгорнула кампанію на телебаченні та по електронній пошті.

“Національна безпека вимагає, щоб Сполучені Штати ратифікували договір у цьому році, – заявив Обама. – Для сесії “кульгавої качки” у Конгресі немає вищого пріоритету в національній безпеці”.

Джерело The New York Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.