25 листопада. Останні 22 місяці Росія пропонує ФІФА свою зухвалу заявку на ЧС-2018, пише в блозі на сайті The Guardian журналіст Оуен Гібсон.

Росія ЧС-2022, 2018
Росія лише годує ФІФА обіцянками і потенційними перевагами

Прихильники запевняють, що вона відкриє доступ на безкрайні нові ринки, колосально зросте популярність футболу в Росії і за її межами і залишить після себе значну спадщину: новісінькі стадіони, транспортні магістралі і модернізовану інфраструктуру. Навпаки, Англія робить ставку на невеликих відстанях, вже існуючих легендарних стадіонах, величезної популярності англійського футболу в самій країні і в світі, можливості забезпечити ФІФА рекордний прибуток, який дозволить поширювати футбол по всій планеті.

На думку автора, Росія на кожному кроці намагається підкреслити потенційну вигоду, а практичні зручності відсуває на другий план.

“На зустрічах між російськими командами трибуни часто наполовину порожні, але заявочний комітет стверджує, що це плюс, а не мінус, – доказ, що є простір для зростання”, – пише журналіст.

На думку автора, у фінальні дні лобіювання головної ролі візьме на себе прем’єр Путін.

“У технічних доповідях, опублікованих ФІФА минулого тижня, підкреслюються проблеми логістики, особливо у сфері транспорту: плани авіаперевезень названі “вкрай ризикованими”, – пише газета.

Росія заявляє, що в модернізацію транспорту будуть вкладені мільярди доларів, а також зазначає, що є мостом між Сходом і Заходом і потенційними воротами на ринок Азії.

Як і її суперники, Росія енергійно обходить членів виконкому ФІФА, стверджує автор. За його даними, Росія залучила на свою сторону трьох делегатів Африки, її прихильниками є Франц Бекенбауер і сам Зепп Блаттер.

Суперники вважають, що аргументи Росії можна спростувати.

“Деякі задаються питанням, чи не краще витратити мільярди, обіцяні на ЧС, на задоволення першочергових потреб російського населення, 15% якого живе нижче рівня бідності. Інші вказують на внутрішні протиріччя. Росія обіцяє колосальне свято вболівальників ФІФА на Червоній площі, але правозахисники засуджують її за недотримання права на акції протесту; англійські ЗМІ негативно позначилися на шансах Англії, але не враховується той факт, що Росія – одна з найбільш небезпечних країн для професійної діяльності журналістів“, – говориться в статті.

Втім, ФІФА твердо дистанціює спорт від політики і відмовляється виносити моральні оцінки, зауважує автор.

“Якщо тільки приймаюча сторона погодиться на вимоги ФІФА щодо віз, податкових пільг тощо, асоціація буде задоволена”, – пише газета.

Як би там не було, конкуренція заявок буде найгострішою, прогнозує автор.

За матеріалами The Guardian

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.