11 листопада. Журналіст Михайло Бекетов, два роки тому в результаті жорстокого нападу позбувся ноги і трьох пальців, був засуджений до штрафу в розмірі 5 тис. рублів за наклеп на мера Хімок Володимира Стрельченко, якого Бекетов звинуватив у корупції та організації замаху на нього, пише The Christian Science Monitor.

Путін і Медведєв
Режим Путіна-Медведєва умудряється карати побитих журналістів

Російське журналістське співтовариство шоковане і обурене цим рішенням, що демонструє, на думку багатьох, справжню природу судової системи Росії.

Російські правоохоронні органи не розкрили жодного з 19 вбивств і численних нападів на журналістів за останні роки, але незмінно задовольняли позови офіційних осіб, які вважають, що їхню репутацію ганьбить робота репортерів”, – підкреслює кореспондент Фред Вейр.

“Честь чиновника оцінюється набагато вище за життя журналіста. Все, зверху до низу, працює точно так само”, – наводить видання слова президента Фонду захисту гласності Олексія Симонова.

За останні два роки мала місце ціла серія нападів на активістів екологічних організацій, що вийшли на захист Хімкінського лісу, і на журналістів, пишуть про цю проблему.

“Я не розумію, що відбувається, це розумом не пояснити, – зізнається Євгенія Чирикова, лідер руху захисників Хімкінського лісу. – Після побиття Кашина і Фетісова складається враження, що комусь дозволили абсолютно безкарно нападати на нас”.

Хоча вирок Бекетову, який звинуватив Стрельченко у спробах вбити його, був досить м’яким, з ним неможливо змиритися.

“Це плювок в обличчя громадській думці. Бекетов – каліка, інвалід, а вони все одно тягнуть його до суду. Це не піддається людському розумінню. Я не знаю, як з цим жити”, – цитує Чирікову видання.

На думку оглядача “Комерсанта” Сергія Строканя, Хімкінськї події – попередження для кожного: “Захистити себе неможливо. Єдине, що можна зробити, – не виходити за певні рамки. Це призводить до самоцензури. Коли журналіст сідає до комп’ютера, він знає, що повинен виконувати свій обов’язок. Але він ще й людина, і йому властиво відчувати страх. Тому кожного разу доводиться робити дуже складний вибір”, – наводить видання слова журналіста.

Президент Медведєв обіцяв зловити нападників на Кашина, однак активісти наголошують, що він і раніше давав такі обіцянки, що не дали ніяких результатів, пише газета. На думку Олексія Симонова, нинішня увага до нападів на журналістів пояснюється тим, що вони відбулися в Москві або поблизу.

“Ще п’ятеро журналістів було побито за останній тиждень, в основному в маленьких провінційних містах, і ніхто цього навіть не помітив. Це відбувається щодня, – підкреслив він. – Люди Медведєва говорять, що його пріоритет – оздоровлення економіки, що він добереться і до цього. Час від часу він, схоже, починає розуміти, що неможливо модернізувати країну, поки в ній відбувається подібне варварство. Можливо, до нього це доходить, не знаю”.

За матеріалами The Christian Science Monitor

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.