Компанія Google працює в різних напрямках, один з яких – надання послуг зв’язку. У цьому році корпорація створила супутниковий оператор зв’язку O3b Networks, який почне надавати послуги зв’язку в 2013 році.

O3b Networks, Google
O3b Networks, Google

На розвиток компанії було виділено 1,2 мільярда доларів, а основний напрямок роботи O3b Networks – надання супутникового Інтернет-зв’язку в країнах, що розвиваються. Ця компанія, до речі, була створена ще в 2008 році, були навіть виділені гроші, і чималі, на розвиток проекту, але криза завадила їй почати роботу, і цільова діяльність розпочалася тільки зараз. Будемо сподіватися, що цього разу даному проектом нічого не перешкодить – тим більш, що залучені, як вже говорилося вище, досить значні інвестиції.

В даний час триває робота над створенням необхідних супутників зв’язку, вісім з яких будуть запущені в першій половині 2013 року. Дані супутники, за планом, будуть забезпечувати надійний зв’язок між станціями мобільних операторів в країнах, що розвиваються. Супутники від O3b Networks будуть працювати як міст між стільниковими операторами країн, що розвиваються, забезпечуючи надійний рівень сигналу. Регіони, в яких збирається працювати O3b Networks, мають дуже слабку мережеву інфраструктуру на даний момент.

Супетуник від Google
Варто відзначити, що окрім корпорації Google, в роботі над проектом беруть участь такі компанії, як SES, Liberty Global і банк HSBC. SES на даний момент – найбільша компанія на ринку супутникових комерційних сервісів. Супутники для проекту буде створювати компанія Thales Alenia Space.

Супетуник від Google
У проекті заплановано кілька етапів. Так, перший етап проекту включає запуск супутникового зв’язку для тих країн Африки та Азії, що знаходяться вздовж лінії екватора. «Доступ в інтернет тут дуже утруднений. По-перше, тут немає виходу на основні інтернет-магістралі, а по-друге, тут немає серйозних інвестицій у створення провідної інфраструктури. O3b принесе на ці ринки мультигігабітний інтернет, причому зовсім неважливо чи знаходиться країна в центрі континенту або це невелика острівна держава»- коментує ситуацію один із засновників O3b Грег Уілер.

Другий етап – робота з місцевими телекомунікаційними компаніями, яким будуть здаватися в оренду канали зв’язку, забезпечувані супутниками. Варто відзначити, що в деяких регіонах, де буде працювати компанія O3b Networks, взагалі немає Мережі. Загальна кількість країн, з якими буде працювати O3b Networks, становить 150 держав, це країни Африки, Азії, Латинської Америки і Близького Сходу. Схоже на те, що саме Google, а не уряду технічно нерозвинених, якщо так можна висловитися, країн, зможе включити такі країни в інфраструктуру глобальної мережі Інтернет.

Джерело: www.telecoms.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.