Новини світу. 23 листопада. США виділять $2 мільйони на реставрацію архітектурної спадщини Іраку, де з 2003 року вели повномасштабну війну.

Ворота Іштар
Ворота Іштар

Ворота Іштар, зведені в 6 столітті до нашої ери, є одним з пам’ятників архітектури стародавнього Вавилона в сучасному Іраку, на збереження і реставрацію яких будуть виділені $2 мільйони із спеціального Фонду послів США зі збереження культурних цінностей. Заснований конгресом десять років тому фонд повинен своєю роботою з підтримки 645 проектів по всьому світу продемонструвати повагу з боку США до культурної спадщини інших країн“, – йдеться в повідомленні держдепартаменту.

З 18 по 4 століття до нашої ери Вавилон був одним з найбільших міст. Розташовувався на півдні Месопотамії. Місто було столицею імперій царів Хамурапі і Навуходоносора. Місце, де розташовувалися ворота Іштар, палац і внутрішні стіни міста зараз потребують термінової серйозної реставрації.

Проект, на який виділяють гроші США, включає як самі роботи з реставрації, так і тренінги для місцевих археологів, а також дослідження сучасних погодних умов, що впливають на пам’ятники архітектури.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.