Дуня Міятович
ОБСЄ настрирливо просить Росію припинити злочини проти журналістів

Новини світу. 9 листопада. США закликають російське керівництво ретельно розслідувати напад на журналіста Олега Кашина і притягти до суду причетних до нього зловмисників.

Сполучені Штати засуджують напад і закликають російську владу віддати під суд причетних до нього осіб”, – йдеться в поширеній у понеділок заяві офіційного представника держдепартаменту Філіпа Кроулі.

Представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович засудила напад на кореспондента російської газети “Комерсант” і закликала РФ покарати організаторів злочину. Про це йдеться в опублікованому в понеділок комюніке організації

“Я пригнічена цим жорстоким нападом. Він став черговим підтвердженням тривожної тенденції постійного насильства щодо журналістів”, – наводиться текст листа Міятович главі МЗС РФ Сергію Лаврову.

“Я наголошую і вітаю той факт, що президент Росії Дмитро Медведєв доручив Генпрокуратурі РФ і міністерству внутрішніх справ звернути особливу увагу на розслідування “справи Кашина“.

“Я закликаю російську владу нарешті звернути свої заяви на справжні дії, щоб втілити в життя один з найбільш важливих зобов’язань ОБСЄ зі свободи ЗМІ, а саме забезпечення безпеки журналістів”, – додала вона.

“Хвиля жорстокості змушує російських журналістів боятися за свою безпеку, а також представляє Росію в найгіршому світлі, як одну з країн-учасниць ОБСЄ, в якій зареєстровано найбільше число нападів на журналістів”, – заявила Міятович.

Кореспондент російської газети “Комерсант” Олег Кашин був жорстоко побитий двома невідомими в ніч на 6 листопада в Москві, в даний час він знаходиться в реанімації. Колеги пов’язують напад з професійною діяльністю журналіста, який спеціалізується на суспільно-політичної тематики.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.