Новини медицини. 20 листопада. Вчені попереджають, що недосипання шкодить серцево-судинній системі чоловіків.

сон
Сон для чоловіків значно важливіший ніж для жінок

Встановлено, що у чоловіків, які сплять недостатньо, стінки артерій стають товстішими, а це збільшує ризик розвитку хвороб серця.

Вчені помітили, що товщина стінок сонної артерії, пов’язана з тривалістю сну. Потовщення стінки артерії є серйозним чинником ризиком появи захворювань серця. У своїй роботі дослідники з університету Брауна, США, проводили ультразвукове обстеження більш ніж 600 пацієнтам у віці 37-52 років, 60% з яких були жінками. Виявилося, що товщина стінок сонної артерії у чоловіків була 0,74 міліметра, а у жінок – 0,68 міліметра. Також, спостереження за сном учасників дослідження показало, що чоловіки сплять менше жінок: 5,7 годин проти 6,3 годин на добу.

Зіставивши отримані дані, дослідники визначили, що кожна додаткова година сну робить стінку сонної артерії чоловіків на 0,021 міліметр тоншою. Жінки виявилися менш чутливі до зміни кількості сну: кожна додаткова година нічного відпочинку зменшує стінку сонної артерії жінки на 0,002 міліметра.

Експерти підкреслюють, що їх висновки потребують додаткової перевірки, і на даному етапі їх слід розглядати, як попередні.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.