17 листопада. Дата була започаткована 17 листопада 1946 на Всесвітньому конгресі студентів у Празі в пам’ять про розправу над чеськими студентами-патріотами.

День студента
Сьогодні - День студента

Історія цього свята, яке сьогодні відзначається з розмахом і веселощами, насправді омита кров’ю і овіяна порохом війни.

Традиція святкування Дня студента 17 листопада сягає своїми коріннями у 1941 рік, коли у Великобританії воно вперше було відзначене. А приводом став нацистський штурм Празького університету у 1939 році після студентської демонстрації проти вторгнення Німеччини до Чехословаччини.

28 жовтня 1939 року в окупованій Чехословаччині празькі студенти і викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення держави. Однак фашистські підрозділи розігнали збори. Під час бійки був застрелений студент медичного факультету Ян Оплетал. У день його похорону (15 листопада) на вулиці вийшли сотні людей.

Підсумком імпровізованої акції протесту став арешт десятків демонстрантів. А рано вранці 17 листопада окупанти оточили гуртожитки і заарештували понад тисячу студентів. Всі вони були переправлені до концентраційного табору в Заксенхаузен. Дев’ять осіб есесівці стратили у тюремних стінах у празькому районі Рузіне.

Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи студентської молоді України…» згідно Указу Президента України «Про День студента» від 16 червня 1999 р. № 659/99.

За матеріалами Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.