Новини світу. 9 листопада. У Німеччині, незважаючи на масові протести екологів, контейнери з ядерними відходами, які слідували з Франції, доставлені до місця свого остаточного призначення – в сховище в місті Горлебен (федеральна земля Нижня Саксонія).

Горлебен, радіоактиви, ядерний
Радіоактивний поїзд приїхав в Горлебен

92 години, тобто майже чотири доби тривало транспортування 123 тонн ядерного вантажу.

Поліцейські змушені були відтягувати учасників акції протесту, які заблокували дороги, що ведуть до Горлебені.

“Я радий, що акції протесту пройшли переважно мирно. З протестуючими ми намагалися вести переговори. Тому, в цілому, домінували мирні настрої. В той же час ми повинні, на жаль, визнати, що, як і передбачалося, не обійшлося без насильства. Скоєно дії, які можна розглядати як кримінальні злочини. Йдеться, зокрема, про застосування насильства стосовно поліцейських”, – прокоментував завершення транспортування ядерних відходів міністр внутрішніх справ Нижньої Саксонії Уве Шюнеманн.

В акціях протесту проти транспортування і поховання в Горлебені ядерних відходів взяли участь тисячі осіб, що прибули з різних регіонів ФРН. Противники атомної енергетики заявляють, що здобули моральну перемогу і висловили незгоду з рішенням німецького уряду продовжити термін роботи атомних електростанцій.

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.