Новини України. 21 листопада. Штраф за невиплату зарплати складатиме 34-51 тисячу гривень.

тюрма
За невиплату зарплати можна сісти в тюрму

У разі навмисної безпідставної невиплати заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати більш ніж за один місяць на правопорушника чекає штраф у розмірі від 34 тис. гривень до 51 тис. гривень або позбавлення волі на термін до трьох років.

Про це йдеться в законопроекті Генеральної прокуратури України, з приводу якого генпрокурор Віктор Пшонка звернувся до Президента України Віктора Януковича щодо внесення проекту на розгляд Верховної Ради України, повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Якщо така невиплата здійснена внаслідок нецільового використання коштів, розмір штрафу буде рости до 85 тис. гривень, а позбавлення волі – на строк до п’яти років.

Крім того, пропонується за незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів, а також інше грубе порушення законодавства про працю передбачити штраф у розмірі до 8,5 тис. гривень, або позбавлення волі на строк до двох років.

Якщо такі дії вчинені щодо неповнолітнього, вагітної жінки чи матері, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда, розмір штрафу буде рости до 17 тис. гривень, а позбавлення волі – до трьох років.

“Установка невідворотної кримінальної відповідальності для керівників підприємств, установ і організацій, які безпідставно не виплачують працівникам заробітну плату, порушують інші трудові права громадян є одним з найбільш ефективних механізмів забезпечення державою прав працюючих”, – наголошується в повідомленні.

Як повідомляє Генпрокуратура, за 9 місяців 2010 р. розглянуто 1745 справ цієї категорії і звинувачено 901 особу. При цьому 798 осіб (88,5%) засуджені до штрафу і лише 2 людини до реального позбавлення волі за сукупністю вироків, інші посадові особи притягнуті до кримінальної відповідальності, не пов’язаної з позбавленням волі.

Джерело Денги.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.