10 листопада. Двоє шахраїв з США виманили у джазового піаніста Роджера Девідсона $ 6 млн, користуючись тим, що музикант недосвідчений у комп’ютерах.

Девідсона "розвели"

У США викрили велику шахрайську схему, в яку виявився втягнутим відомий джазовий піаніст Роджер Девідсон (Roger Davidson), пише The Register.

У серпні 2004 року Девідсон приніс в ремонт свій комп’ютер, запідозривши, що він заражений вірусами. Працівник сервісу Вікрем Беді (Vickram Bedi) і його подруга, ісландка Хельга Інварсдоттір (Helga Invarsdottir), вирішили скористатися тим, що піаніст погано знайомий з комп’ютерними технологіями.

За відновлення даних на жорсткому диску шахрай зажадав з музиканта завищену плату, заявивши йому, що вірус уразив інші комп’ютери в майстерні. Однак цим Беді не обмежився – він сказав Девідсону, що видаляючи з його комп’ютера віруси, він виявив на ньому інформацію, що свідчить про те, що життя музиканта і його сім’ї в небезпеці.

За «персональний захист», який він, Беді, готовий забезпечити Девідсону, шахрай зажадав $ 160 тис. на місяць. 58-річний піаніст, правнук нафтового магната, погодився на ці умови і протягом шести років справно виплачував цю суму. У загальній складності музикант втратив близько $ 6 млн.

Афера розкрилася після того, як про виплати дізнався один з родичів Девідсона. На минулому тижні Беді і його подруга Інварсдоттір були арештовані. Їм пред’явлено звинувачення в розкраданні в особливо великих розмірах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.