Новини світу. 20 листопада. Лісабон. У Лісабоні відбувся саміт НАТО. Він визначив стратегію альянсу на найближче десятиліття, встановив календар скорочення військової присутності в Афганістані і позначив новий етап відносин з Росією.

НАТО Лісабон
Саміт НАТО в Лісабоні завершився

НАТО має намір вже наступного року почати поетапну передачу афганській армії повноваження у питаннях безпеки в цій країні, процес, який повинен завершитися в 2014 році. Що стосується нової стратегії, то вона відтепер передбачає можливість здійснення військових операцій в будь-якій точці планети, де виникає загроза країнам-членам.

Як і раніше союз робить ставку і на ядерну зброю.

“Ми виступаємо за мир без ядерної зброї. Але поки в світі це зброя існує, воно буде продовжувати залишатися ключовим елементом стримування і в нашій стратегії”, – заявив Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

НАТО запропонувало також Росії розширити співпрацю, зокрема, в області протиракетної оборони. При цьому мова не йде про створення спільної протиракетної системи. Росія погодилася розглянути умови можливої в майбутньому співпраці з НАТО у питанні ПРО.

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.