Новини світу. 11 листопада. Слова міністра фінансів ФРН Вольфганга Шойбле про те, що американська модель зростання перебуває у глибокій кризі, викликали широкий резонанс по всьому світу. Це пов’язано в тому числі і з тим, що сьогодні в Сеулі починає свою роботу саміт “великої двадцятки”, пише Sueddeutsche Zeitung.

Федеральна резервна служба
Економіка США тріскає

“Апогеєм хвилі критики на адресу США стало рішення китайського рейтингового агентства знизити рейтинг кредитоспроможності США з негативним прогнозом”, – зауважує автор публікації, додаючи, що президенту США Бараку Обамі буде нелегко в Сеулі.

“Драмою”, що стоїть за самітом у Сеулі, автор публікації Ніколаус Піпер вважає невдалу спробу G20 усунути зміщення рівноваги, яке виражається в тому, що борги одних представляють собою капітал інших.

“Головною дійовою особою в останньому акті цієї драми стала Федеральна резервна служба (ФРС) США. Своїм рішення вкинути в економіку ще $600 млрд ФРС викликала у всьому світі хвилю страху перед інфляцією і доларовою кризою. Це, у свою чергу, не може не послабити позиції Обами. Непросто, – упевнений Ніколаус Піпер, – таврувати китайців у зв’язку з маніпуляцією з юанем і в той же час відбивати атаки на власний Центробанк у зв’язку з тим, що той нібито втягується в глобальну валютну війну”.

У Сеулі навряд чи будуть прийняті доленосні рішення.

“Першочерговим завданням є зберегти інструмент впливу “двадцятки” – що саме по собі вже непросто. Саміти в їх нинішній формі – продукт фінансової кризи. США визнали, що старі промислово розвинені країни більше не в змозі самотужки вирішувати проблеми, і вирішили підвищити значимість країн, що розвиваються”.

Проте в тому, що стосується довгострокових рішень, кризові альянси починають розпадатися. Американці, європейці і китайці діють у власних інтересах та іноді таких, що суперечать один одному.

На думку видання, “великій двадцятці” слід зробити ставки на стратегію маленьких кроків – деякі з них вже призвели до позитивних результатів, наприклад, в банківській галузі.

За матеріалами Süddeutsche Zeitung

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.