розмова
Розмова з товаришем покращує роботу мозку

5 листопада. Учені з США вважають, що дружня бесіда набагато ефективніша від суперечки на підвищених тонах. Спокійна розмова позитивно впливає на роботу мозку, сприяючи прийняттю правильних рішень.

У ході експериментів, в яких взяли участь 192 студента університету Мічиган, вчені намагалися з’ясувати, як соціальний контакт впливає на здатність людини запам’ятовувати, ефективно обробляти інформацію і контролювати себе. Всі ці навички необхідні нам для вирішення проблем, з якими ми стикаємося щодня.

Дослідники помітили, що 10-хвилинна невимушена розмова допомагає людям краще справлятися з низкою тестів на когнітивні навички. Якщо ж розмова має більш агресивне забарвлення, робота мозку не стає ефективнішою.

«Ми вважаємо, що після бесіди людський мозок починає краще працювати, оскільки соціальна взаємодія тренує його. Наприклад, ми намагаємося вгадувати думки співрозмовника, ставимо себе на його місце і т.д.», – розповідають вчені.

Якщо вас чекає відповідальний захід, наприклад, доповідь або виступ, поговоріть трохи з другом чи колегою: дружня бесіда розслабить вас і допоможе зібратися з думками, і ви відмінно справитеся з завданням, радять вони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.