Новини світу. 12 листопада. Глава Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не буде наполягати на визнанні Росією результатів президентських виборів, які пройдуть у республіці 19 грудня.

Путін, Лукашенко
Лукашенко: в Білорусі відбудуться вибори без визнання їх Росією

«Ми не наполягаємо на визнанні виборів Росією», – заявив Лукашенко в опублікованому інтерв’ю німецьким ЗМІ.

«За нашими законами, ми не потребуємо ніяких визнань», – підкреслив він.

«Ви (Європа) протягом півтора десятків років не визнавали взагалі, що існує така Білорусія, кажучи про вибори. Ну і що? Я від цього помер?», – сказав Лукашенко.

«Це – справа Росії: визнавати чи не визнавати. Це її суверенне право, і ми готові, будемо ставитися уважно », – продовжив він.

Коментуючи на прохання журналістів критику з боку керівництва Росії стосовно Білорусі, президент сказав: «Російське керівництво зайвий раз показало своє обличчя, вони показали всьому світу, на що вони можуть піти, якщо їм щось не подобається в якійсь країні».

Білоруський президент додав: «Але найголовніше, вони, напевно, так і не звикли, що Білорусь – це суверенна держава, а не провінція Росії», – додав білоруський лідер.

Разом з тим Олександр Лукашенко сказав: «Не хвилюйтеся, ми домовимося з Росією, нам від цього нікуди не подітися».

При цьому він наголосив на необхідності розуміння, що «на цій білоруській землі є суверенна держава і народ з власними інтересами».

Відповідаючи на питання про наявність залежності долі білорусько-російських відносин від обрання наступним президентом Росії Володимира Путіна чи Дмитра Медведєва, Лукашенко сказав: «Це все нюанси, це несуттєво».

«Як би ми не подобалися один одному – президенти, прем’єр-міністри Білорусі та Росії, є щось більш важливе. Об’єктивність така, що ні Білорусі без Росії, ні Росії без Білорусі «ні туди і ні сюди», як кажуть у нас в Білорусі», – переконаний він.

За матеріалами Газета.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.