запис, шум
Росіяни наробили шуму в записах чорного ящика Качинського

3 листопада. Польща. Фахівці польського інституту судових експертиз не можуть розшифрувати записи чорних скриньок через шуми, що з’явилися після роботи над пристроями московських експертів.

«Записувальний пристрій, який було встановлено на борту Ту-154, технологічно є звичайним касетним магнітофоном. Слід пам’ятати, що спотворення звуку, відбуваються не лише під час запису, але і під час процесу читання. Однією з найбільш поширених перешкод бувають так звані пульсації в електричній мережі», – зазначив віце-президент фірми-виробника «чорних ящиків» Томаш Тухолка.

Фахівці прокуратури Польщі і комісії дослідження авіапригод державної авіації мають у своєму розпорядженні лише цифрову копію записів бортових самописців, зроблену після катастрофи в присутності представника польської прокуратури. На дисках експертами був виявлений сторонній шум, який з’явився в результаті перенесення даних на електронний носій.

Для видалення цих шумів експертам потрібно точно знати частоту електроструму в Москві в той день коли проводилося копіювання.

«Знаючи точну частоту можна видалити спотворення звуку», – підкреслив фахівець.

Про надання цієї інформації польська прокуратура звернулася до російських колег у запиті про правову допомогу.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.