Новини світу. 9 листопада. Росія. Посилення візових правил для громадян Німеччини, які відвідують Росію, зустріло неприйняття з боку німецьких дипломатів. Представники ФРН вважають, що це скоротить потік туристів з Європи.

Віза
Німці образилися на Росію через візи

Тепер їх зобов’язали підтверджувати свої доходи так само, як це роблять росіяни, які оформляють «шенген».

Громадян Німеччини зобов’язали гарантувати, що вони поїдуть з Росії додому, коли їх подорож закінчиться, і що у них вистачить грошей не перебування в РФ. Візові формальності поповнилися додатковою процедурою, що викликало негативну реакцію дипломатів ФРН. Вони натякнули, ніби це скоротить потік туристів до Росії, візи їм і так дістаються нелегко, а тут нові правила, про які розповідає виконавчий директор Асоціації туроператорів Росії Майя Ломідзе.

«Тепер Росія вимагає обов’язково виписку з банківського рахунку або довідку про покупку валюти. І ця вимога поширюється як на звичайних, так і на ділових туристів», – роз’яснює Ломідзе.

У Москві образи дипломатів вважають зайвими. Адже й росіянам непросто потрапити до Німеччини, необхідна купа документів. І росіян так само змушують доводити, що вони не збираються залишатися в Німеччиніпідтверджувати доходи, наявність майна, інакше у візі можуть відмовити. Тому образи німецьких дипломатів здаються комусь дивними, продовжує Майя Ломідзе.

«Сказати, що це щось таке наджорстке або невиправдане, не можна, тому що аналогічні вимоги існують і з боку Німеччини, і з боку інших шенгенських країн. Більш того, на кордоні там можуть запитати про наявність певної суми для перебування в тій чи іншій країні», – зазначає Ломідзе.

Причому в Союзі туріндустрії не прогнозують зниження потоку туристів. Їх, щоправда, зауважують експерти, і так небагато. Тим більше що зараз не сезон. Але німецькі дипломати, відстоюючи інтереси своїх громадян, пояснили, що саме їх не влаштовує у візових процедурах.

Потік приїжджих зі Сходу на Захід більший, ніж у зворотному напрямку, тому німцям доводити свої наміри не так обов’язково, вважають вони. Російські дипломати з ними не погодилися, закликаючи розглядати процедуру подачі довідки з банку не як жорсткість, а як зрівнювання правил для громадян обох країн. Можливо, якщо б Німеччина дозволила росіянам не подавати довідку про доходи, то і німці уникнули б цієї процедури, заявляють росіяни.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.