Новини світу. 29 листопада. Публікація конфіденційного дипломатичного листування держдепартаменту США сайтом WikiLeaks завдає шкоди американським національним інтересам і ставить під загрозу безліч життів.

WikiLeaks
Інформація Wikileaks загрожує життю низки людей

Про це йдеться в поширеній заяві зовнішньополітичного відомства.

Публікація цих документів ставить під загрозу життя дипломатів, співробітників розвідки, а також осіб, які з допомогою США сприяють зміцненню у світі демократії. У цих документах можуть міститися імена тих, хто живе і працює в країнах з деспотичними урядами і намагається створити в них відкрите і вільне суспільство”.

У суботу юрисконсульт держдепартаменту Гарольд Кох направив засновнику сайту WikiLeaks Джуліану Ессенджу лист, в якому йому пропонувалося припинити публікацію секретних американських матеріалів і видалити їх зі своєї бази даних.

Нагадаємо. Французька газета Monde разом з іншими світовими виданнями почала публікацію нової партії американських секретних документів, зібраних сайтом WikiLeaks. ЗМІ розкривають службове листування дипломатичних представництв США по всьому світу, яку їм надав скандальний сайт.

“Близько 90% дипломатичних депеш стосуються періоду з 2004 по березень 2010 року“, – відзначає сайт французького видання.

У розпорядженні Monde виявилися понад 251 тисяча документів, більша частина яких позначена грифами “конфіденційно” і “таємно”. Одночасно газета підкреслює, що не має в своєму розпорядженні листуванням з позначкою “цілком таємно”.

З матеріалів сайту вже відомо, що дипломати США, Південної Кореї та Китаю ведуть переговори про можливість об’єднання Кореї.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.