Новини світу. 27 листопада. Італія. Близько 200 тисяч чоловік беруть участь у загальнонаціональній маніфестації протесту проти економічної політики уряду Сільвіо Берлусконі, яку організувала у суботу в Римі найбільша профспілка країни – Загальна італійська конфедерація праці (ВІКТ), передає кореспондент РІА Новини.

Сільвіо Берлусконі
Італійці страйкують проти політики уряду

Рано вранці в столицю Італії з усіх кінців Апеннінського півострова на автобусах прибули близько 110 тисяч осіб, ще понад 10 тисяч приїхали до Вічного міста на спеціальних поїздах.

Демонстранти організували дві величезні колони, які з різних сторін увійшли до центру Риму і вдень з’єднаються на знаменитій площі Сан-Джованні, де відбудеться мітинг, а потім концерт.

Під головним гаслом “Майбутнє належить молоді і праці” зараз по вулицях Риму йдуть представники багатьох промислових підприємств, що переживають гостру кризу, безробітні, працівники системи державної охорони здоров’я і народної освіти.

Найактивнішу участь в маніфестації беруть ліцеїсти і студенти, які протягом усього тижня в 50 містах Італії проводили акції протесту проти урядової реформи національної системи освіти та університетів. У ході цих маніфестацій студенти, яких активно підтримують викладачі і професори, взяли під свій контроль безліч факультетів і провели кілька демонстраційних акцій, тимчасово зайнявши Колізей, Пізанську вежу і спробувавши проникнути в будівлю Сенату парламенту.

Демонстрація ВІКТ спрямована проти економічної політики уряду Берлусконі, про що ясно свідчать багато гострих гасел і транспарантів. На одному з них прем’єру, відставки якого вимагають зараз представники опозиції і навіть деякі члени правлячої коаліції, дає стусана весь Апеннінський півострів, зображений в традиційній формі “чобота”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.