19 листопада. Київ. Фото. На наступному тижні, 23 листопада, виповнюється 75 років Блаженнішому Митрополиту Володимиру. Напередодні ювілею «Сегодня» побувала в його резиденції, де більша частинкімнат закрита для простих мирян.

Російська примадонна у гостях

Двоповерховий будинок з червоної цегли, де працює, живе, приймає гостей Митрополит, знаходиться в глибині Києво-Печерської лаври, на схилі, що праворуч від дороги, що веде до далеких печер.

На першому поверсі проводить засідання Священний синод (вищий орган управління церквою). У просторому залі стоїть «П»-подібний стіл. На стінах – ікони, пейзажі і портрет президента Віктора Януковича.

На другому поверсі – особисті покої Блаженнішого: келія, вітальня, гардеробна, трапезна, робочий кабінет і домовий храм Святителя Миколая. Останній за розмірами, як невелика кімната – трохи менша, ніж зал у хрущовці.

Золочений вівтар вирізали кілька років тому майстри з Рівненської області. Багато з ікон подаровані, є і та, що привіз з Москви Патріарх Кирило. На почесному місці невелика ікона з біблійними сюжетами – вона стояла ще в батьківському домі глави УПЦ.

Поруч з ковчежком зі святинями – висохла гілка пальми з Єрусалиму, і гілочка верби (символи Вербної неділі). Під люстрою висить символ Великодня – фарфорове яйце з вензелем «МВ» – Митрополит Володимир.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.