16 листопада. Польща. “Чорні” дні починаються в Польщі для клієнтів судів і прокуратур: з вівторка польські прокурори і судді почнуть страйк проти скорочення фінансування своїх відомств і не будуть працювати в повному обсязі.

поліція Польща

Страйк триватиме до п’ятниці. У вівторок і п’ятницю готуються протестувати прокурори, в середу та четвер – судді. Вперше їх протестні акції пройдуть синхронно, пише польська “Газета Виборча”. І ті, і інші вимагають підвищення оплати праці. Прокурори також протестують проти планів держави звільнити від роботи 10% офісних працівників прокуратур, а судді домагаються підвищення незалежності судів.

Судді в дні протесту не будуть складати протоколи судочинства. Замість того щоб виносити судові рішення в залі суду, вони планують писати обгрунтування рішень або вивчати справи.

Прокурори ж вперше в історії в дні протестів не будуть допитувати свідків або висувати звинувачення підозрюваним. Слідчі свій протест пояснюють тим, що одержують менше практично всіх своїх колег у країнах ЄС. Менше, ніж польські прокурори, в ЄС заробляють тільки румунські. Польські слідчі вимагають, щоб їм платили середню зарплату для їх професії в країнах ЄС.

Джерело РИА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.