Нічні прикордонні перевірки в пасажирських поїздах, що курсують між Росією і Україною припинять. Прикордонники обох країн обговорюють можливість відмови від них.

поїзд прикордонник
Литвин припинить перевірки в поїздах

Про це заявив голова Державної прикордонної служби України Микола Литвин. Разом з першим заступником керівника Прикордонної служби ФСБ РФ В’ячеславом Дорохіним він взяв участь у тренінгу, мета якого – виробити єдині підходи для спрощення прикордонних формальностей.

“Ми з російськими колегами зараз обговорюємо питання, як нам краще побудувати свою роботу, щоб не піднімати пасажирів серед ночі. За одну ніч українсько-російський кордон перетинають 137 поїздів, і нам необхідно скоординувати свої дії, щоб виключити нічні перевірки”, – розповів Литвин.

Вже зараз ведеться робота над тим, щоб дві пари поїздів “Москва-Київ” оформлялися тільки на станції відправлення, а в ході руху вже не перевірялися, поінформував головний прикордонник України.

Він пообіцяв, що нововведення торкнеться і російських транзитних поїздів, що прямують по території України: “Ми прийняли рішення, що такі поїзди, як “Москва – Адлер”, не будуть перевірятися”.

Спростити перетин кордону, лідери обох країн – Дмитро Медведєв і Віктор Янукович – домовилися на зустрічі в Геленджику, де місяць тому відкривали перший російсько-український міжрегіональний економічний форум. А результати пообіцяли перевірити на собі.

“Дмитро Анатолійович, є пропозиція, як тільки вони уніфікують всі процедури, щоб ми з Вами були перші, хто пройде ці процедури, і ми зафіксували час, поставили оцінки”, – висловив побажання Віктор Янукович.

“Чим поїдемо: в поїзді або на машині? На машині ми з Вами нещодавно кордон перетинали, тепер на поїзді треба. Подивимося, чи не потрібно ховати чого-небудь”, – парирував російський президент.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.