14 листопада. Донбас. Донецькі археологи знайшли під Слов’янськом сліди мусульман раннього Cередновіччя.

Раніше теорія про мусульман не мала багато прихильників

«Про мусульманське населення  центру під Сидоровим говорять виявлені нами поховання. Людські останки розташовані на боці і обличчям на південь – святиням ісламу», – пояснює Едуард Кравченко, старший науковий співробітник Донецького краєзнавчого музею.

Цього літа Кравченко був у складі експедиції, якій вдалося розширити знання про побут мусульман на території Донбасу.

Розкопки на Сидорівському городищі у середній течії Сіверського Дінця ведуться ще з 1980 року, і спочатку у теорії про войовничих прихильників ісламу було багато противників. Але останні знахідки з експедиції 2010 року остаточно підтверджують – в Дикому полі VIII-X століть західні кордони Хозарського каганату охороняли предки сучасних шахідів – безжальні найманці аларсії.

На території сучасного Донбасу вони звели лінію укріплень – прямовисно зрізали схили і вершини пагорбів, а оборонний майданчик обносили парканом з колод.

Слідами цих ексарпів дослідники і виявили військову базу найманців. Знахідки металевих фрагментів збруї підтверджують, що аларсії були вершниками. А деякі східні солдати удачі гребували пересідати на традиційних для кочівників коней і патрулювали Дике поле на верблюдах.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.