Петро Писарчук
Петро Писарчук: низька явка населення є основною небезпекою виборів

Ексклюзивне інтерв’ю. 5 листопада. Народний депутат України Петро Писарчук, який брав участь у виборах міського голови Львова вважає, що одною з основних проблем місцевих виборів була низька явка виборців.

Нагадаємо, що за результатами екзит-полу чинний мер міста Андрій Садовий набрав приблизно 45% голосів виборців. Найближчим до нього опинився Петро Писарчук від Партії регіонів, за якого проголосувало близько 20% мешканців.

Значна кількість осіб, що прийшли на вибори у неділю віддали свій голос за чинного мера Андрія Садового. Протягом останніх років у місті творилося різне: і хороше і погане, а виходить так, ніби мешканці бачили лише хороше. Чим можна пояснити таку підтримку Андрія Садового?

Варто почати з того, що більшість львів’ян проігнорували вибори. От, що погано. Це можна списати і на організацію виборчого процесу. Здійснити волевиявлення було непросто. Це потрібно врахувати при проведені майбутніх виборів. Я б не став говорити, що львів’яни не знають про роботу міської ради за останні роки або її добре оцінюють. Більшість львів’ян знають, і спілкуюючись з виборцями в ході кампанії, я це побачив.

Якщо говорити про Андрія Івановича (Садового – ред.), то він отримав підтримку близько 120 тисяч жителів Львова. Це 15% від усіх тих, хто має сьогодні право голосу. От тут закладена велика небезпека для міського голови . Сказати, що він отримав повноваження від усієї громади Львова – непросто. Не можна цього сказати. Я переконаний, що успіху можна досягнути тоді, коли мер користується підтримкою більше 50% населення, яке проживає на цій території. Тоді можна здійснити ті речі, реформи, які комусь можуть не подобатися, але які будуть на користь Львова.

Явка львів’ян на виборах могла б бути більшою, якщо б краще організували сам процес голосування. Старші люди приходили, бачили, що твориться на дільниці і деякі відмовлялися голосувати. А молодь проігнорувала вибори взагалі. Крім того, є значна недовіра до виборів, до влади. Думається: «голосуй, чи не голосуй, а вже все одно відомо, хто переможе».

Ви задоволені результатом Партії регіонів у виборах на Львівщині і своїм результатом у виборах мера Львова?

Результатом партії незадоволений і своїм результатом також не можу бути задоволений. Задоволена людина тоді, коли перемагає. Мабуть щось не так робив, не зумів достукатися до населення.

Голова Львівської ОДА Василь Горбаль, ваш однопартієць, сказав, що ви були надто емоційні у своїх заявах, зокрема, коли говорили, що готові піти з посади голови Львівської обласної організації Партії Регіонів. Ви надалі плануєте такий крок?

Тут абсолютно немає емоцій. Є результати виборів. Мене особисто вони трошки розчарували і не влаштовують. Хтось несе відповідальність за це. В таких випадках лідер має подати у відставку, а організація вирішить, приймати відставку чи ні. Це європейська практика. Скажуть далі працювати, то будемо працювати.

Вам відомо, чи готові вас лишити на посаді голови ЛОО Партії регіонів?

Ні, не знаю. Проведемо конференцію і поговоримо. Я не знаю, які там настрої.

Як ви оцінюєте перемогу «Свободи» на цих виборах у багатьох західних регіонах країни?

Знаєте, час покаже. Трагедії з цього абсолютно не роблю. Це вибір людей і я його шаную, але ще раз говорю тим хто нині дуже підскакує і тішиться своєю перемогою: нехай задумаються і порахують, яку кількість голосів, від загального числа тих, хто має право голосу, вони отримали. Тоді трішки прийде прозріння. Нині були вибори такими, а якщо справляться зі своїм завданням і виконають обіцянки, то дочекаються інших виборів. Якщо почнуть робити речі, які не подобаються тим, хто проігнорував ці вибори, можливі є і референдуми , і розпуски й інші збурення. Владу тяжко взяти, а ще важче з нею іти. І мабуть важливіше те, як ти йдеш з владою, а не приходиш до неї.

На вашу думку, «Свобода» готова сьогодні співпрацювати з владою, адже виконавча влада на місцях належить в більшості представникам Партії регіонів? Чи ці вибори є початком конфліктів і незгод в органах місцевої влади?

Якщо займатимуться політикою, то у них нічого не вийде в господарці і при цьому втратять усі. Якщо говорити про господарку, розвиток міста, то ми готові співпрацювати.

Одне діло бути в опозиції, в зовсім інша справа отримати владу. Критикувати завжди легше, а коли несеш відповідальність, то потрібно трішки інакше думати. В них є шанс показати, що вони можуть щось робити.

Присутність лише політики спричиняє агресію. А тут потрібно працювати в напрямку розвитку, а для цього потрібна конструктивна співпраця. Не потрібно думати про якісь реванші, як хапнути владу тощо.

 

Ваша передвиборча програма передбачала покращення стану промисловості у Львові, зменшення впливу контролюючих органів на малий і середній бізнес, чи буде це реалізовуватися при чинній міській владі?

Я не хочу говорити про те, що ще не сталося, а робити якісь прогнози – це невдячна справа. Я просто знаю, що іншого шляху в нас немає. Якщо ми цього не зробимо, то ми позбавимо майбутнього і міста, і своїх дітей.

Я б не хотів з першого дня вставати в опозицію. Я хотів би, і підставлю для цього плече, щоб зробити те, що я декларував. Варто, щоб ті, хто сьогодні є в міській раді також це чули. Ці речі є потрібними, немає значення під яким ти прапором прийшов. Це речі прагматичні і їх потрібно робити.

Чи реально такі ініціативи впроваджувати на рівні міста?

Все неможливе є можливим, якщо буде воля і важка праця. Якщо говорити про нормальні умови для бізнесу, то відомо, що є речі закладені на рівні держави, податковий кодекс, ліцензування тощо. Але гляньте скільки є речей «зав’язаних» на міські раді: збори, податки, дозволи і т.д.

Також притягнення інвестицій до Львова – це повністю компетенція міської ради.

Теоретично, вам було б простіше вирішувати питання, які лежать у компетенції державних органів влади у Києві, оскільки ви є представником партії, яка сьогодні при владі. Як Андрію Садовому потрібно балансувати між Києвом і Львовом, щоб також втілювати ці плани?

Це Андрій Іванович на виборах розказував, який він великий опозиціонер, але, я думаю, він прекрасно розуміє, що без підтримки влади всі ці обіцянки, які він давав не виконати. Він давно нормально співпрацює з владою.

Чи пропонували ви йому втілити в життя ініціативу провести міський референдум на довіру мерові, після року перебування на посаді міського голови?

Ще не було часу. Андрія Івановича приведуть до присяги і, як буде в нього бажання, то ми з ним зустрінемося. Він це все чув, якщо захоче, то візьме на озброєння, не захоче – не візьме.

А що він відповів на ваше запрошення на дебати, навіть після виборів?

Нічого страшного в дебатах немає. Не знаю чому люди так це сприймають. Ця його відповідь – це емоційні речі, на які не потрібно звертати уваги (Андрій Садовий публічно відмовився від дебатів з Петром Писарчуком: «…один кандидат мене запрошує, то, він не є там, знаєте, пуп Землі… Я з ним після виборів подебатую», – повідомив тоді Андрій Садовий – ред.). Дебатувати потрібно, істини не знає ніхто, її потрібно шукати. Чим більше будемо говорити, дебатувати, тим ближче будемо до істини і до раціональних рішень.

Я не знаю, чи міська рада готова до дискусії сьогодні. Потрібно у них питатися.

У вашій передвиборчій програмі був пункт про створення Діснейленду у Львові. Ви плануєте продовжити реалізацію цього проекту?

Я ще молодий тато і у Львові є проблема з проведенням часу з дітьми, коли приходить субота-неділя. Куди піти? На ті каруселі, де я ще свою старшу доньку, якій 30 років, водив (парк ім. Богдана Хмельницького – ред.)?

Ясна річ, що у такому поважному місті потрібно створити умови для того, щоб батьки у вихідні дні не мучилися з питанням, куди піти з дитиною. Потрібне місце, щоб за доступну ціну завести дитину, щоб вона розвивалася, чогось вчилася.

Цю ідею мусимо реалізувати. Я їжджу по світу, навіть в Еміратах набудували таких речей, що соромно, коли Україна, ніби в Європі, а немає такого. Це має бути розважально-, пізнавально-, навчальний комплекс, так би мовити. Всі ці компоненти потрібно передбачити. Не всі люди можуть поїхати до Парижа.

Це буде щось подібне, як у Парижі?

Може і краще. Можливо скромніше, але краще.

Є вже інвестори для цього, пропозиції щодо проектів тощо?

Я думаю, що ми не знайдемо одного проектанта. Вийти може щось тоді, коли до проектування, реалізації цієї ідеї буде залучено якомога більше людей. Тоді вийде гарне чудо.

Це потрібно робити поступово і це має бути приватна ініціатива. Відомо, що місто таких грошей немає. Від міста потрібне лише сприяння і підтримка.

Ви також плануєте інвестувати у такий проект?

Чому ні. Без сумніву. А давно про це говорю. Крім того й інших інвесторів є дуже багато. Людей, які мають гроші і хочуть їх вкласти у Львів є достатньо, але вони не можуть цього зробити, можливо тому, що бояться. Інвестори – це не благодійний фонд. Роль відіграє зиск: людина його бачить і готова вкладати кошти.

Крім того, мають змінитися підходи і в самій міській владі: інвестора треба не нагинати і обкладати даниною, а цілувати руку, ставити каву і дякувати, що прийшов.

Newsmarket

Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.