яхта
Податок на яхти буде з наступного року

3 листопада. Податок на яхти та літаки планується ввести не з 2014, а вже з 2011 року, а податок на нерухомість – не з 2011, а з 2012 року. Відповідні зміни були внесені при доопрацюванні проекту Податкового кодексу до другого читання. Про це сьогодні на засіданні повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Віталій Хомутиннік.

Віталій Хомутиннік нагадав, що в першому читанні пропонувалося ввести податок на такі засоби пересування, як літаки, вертольоти і яхти, з 2014 року, але робоча група погодилася “прискорити” його і ввести з 1 січня 2011 року.

Що стосується податку на нерухомість, то при доопрацюванні цієї позиції до другого читання був виписаний механізм нарахування і розрахунку цього податку. Зокрема, передбачено створення єдиного державного реєстру нерухомості, а для цього потрібен час.

Після запровадження цієї норми в дію (з 2012 року) податкові служби отримуватимуть з реєстру дані про нерухомість, розраховуватимуть суму податку і до 15 квітня кожного року будуть надавати рахунок платника податків. Розрахуватися платник податків повинен буде до 15 жовтня.

Крім того, у проекті Податкового кодексу пропонується збільшити з 100 до 120 метрів квадратних площу квартири, яка не обкладається таким податком. Для приватних будинків неоподатковувану податком площу планують збільшити – з 200 до 250-300 кв. метрів.

Нагадаємо, раніше спікер Володимир Литвин підкреслив, що проект Податкового кодексу – це цілісний документ, і парламент не може розглядати його частинами. Він попросив інтенсифікувати роботу над проектом і вийти на варіант, який можна буде роздати нардепам.

Сьогодні Віталій Хомутиннік повідомив, що проект Податкового кодексу України буде розглядатися, починаючи з вівторка, 16 листопада.

Джерело Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.