Новини світу. 22 листопада. Глава Служби друку Святого Престолу єзуїт падре Федеріко Ломбарді заперечив інтерпретацію слів Папи Римського Бенедикта XVI про “можливості профілактики СНІДу” як офіційного визнання Римсько-католицькою церквою використання презервативів.

Папа Римський Бенедикт XVI
Ватикан: Папа Римський не схвалював використання презервативів

Раніше саме як “дозвіл запобігання” було сприйнято заяву понтифіка, що міститься в книзі-інтерв’ю “Світло миру“, яка вийде на майбутньому тижні.

Як роз’яснив Ломбарді, питання про боротьбу зі СНІДом і використанні презервативів виникли внаслідок заяв понтифіка на цю тему під час поїздки до Африки. Тоді на борту папського літака Бенедикт XVI сказав, що “презервативи не врятують Африку від СНІДу“, і ці слова викликали цілу хвилю полеміки в усьому світі. Відповідаючи на питання німецького журналіста Петера Зеевальда, автора книги, понтифік допустив що “в деяких окремих випадках” використання презерватива “може бути виправдано”.

Папа має на увазі ті ситуації, коли сексуальне життя представляє справжній ризик для життя інших. І Папа ні в якому разі не виправдовує безладний секс, але відзначає, що профілактика може знизити ризик захворювання, що є “першим проявом відповідальності, першим кроком до сексуального виховання“, – навів слова понтифіка Ломбарді.

“Це не може вважатися революційним поглядом, оскільки багато теологів і видатних церковних діячів давно поділяють таку позицію. При цьому Папа ясно говорить, що Церква не визнає профілактику як моральне рішення проблеми СНІДу, для перемоги над яким необхідно набагато більше: єдиними способами боротьби зі СНІДом є стриманість і вірність”, – сказав Ломбарді.

“Правильно, що ще жодного разу ми не чули з папських вуст вираження позиції, яка досі здавалася невизначеною. Бенедикт XVI таким чином вніс свій внесок у роз’яснення викликає стільки суперечок питання”, – уклав падре Ломбарді.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.