ДАІ
Нові штрафи збільшать корупцію в ДАІ

Новини України. 6 листопада. В Україні знову збираються підвищити штрафи за деякі порушення правил дорожнього руху транспортними засобами.

«Наприклад, є ініціатива запровадити за перевищення швидкості більше 10 км\год – один штраф, на 20 км\год – інший (зараз не карають за перевищення до 20 км\год), більше 40 і 60 км\год – третій, – розповідає начальник прес-служби ДАІ МВС України Євген Кравець. – Над цими питаннями зараз працює спеціальна група».

За його словами, також є пропозиції зробити градацію за порушниками: якщо правила дорожнього руху порушив скутерист – для нього повинен бути один штраф, якщо водій маршрутки чи автобуса, які відповідальні за життя десятків пасажирів, то покарання, відповідно, буде більш жорстким.

«Але дуже жорстких заходів не буде, тому що народ може це сприйняти негативно. Сьогодні, до речі, за пияцтво позбавляють прав за рішенням суду лише 20% порушників, а раніше, коли це було в компетенції ДАІ, документи забирали у 80% водіїв».

Джерела в ДАІ повідомили, що покаранням за пияцтво можуть затвердити суму в 15 тисяч гривень (зараз від 2550 до 3400). Штрафи за перевищення швидкості на 40-60 км/годину можуть скласти 7-8 тисяч гривень, а за порушення правил дорожнього руху на переїздах хочуть забирати права.

Після того як пропозиції будуть готові, їх збираються вивісити на сайті ДАІ для обговорення і лише після цього стверджувати остаточно. «У градації покарання за перевищення нічого протизаконного немає, адже якщо водій перевищив швидкість на 5 км\год, то він вже порушив правила, – говорить провідний юрист Тетяна Чурікова. – Але не погоджуся, що повинна бути градація за порушниками. Перед законом всі повинні бути рівні. Що стосується 15 тисяч гривень за пияцтво, то такі занадто високі штрафи можуть породити новий виток корупції – водію вигідніше буде відкупитися».

Водії підтверджують слова юриста. «Тепер на кілометр перевищили – зможуть причепитися і штраф виписати, – говорить водій з Київської області Роман. – Легше дати відкупні. А щодо маршруток – це правильно. Вони ж не їздять, а літають по місту!».

Останній раз в Україні штрафи збільшили два роки тому, підвищивши їх у 10 разів. За офіційними даними Держказначейства, з початку року водіям довелося викласти близько 850 млн грн. А за два роки – близько двох мільярдів гривень. Найбільше, близько 66 млн грн., заплатили кияни, а найменше – на Тернопільщині (близько 11 млн). Найчастіше водії перевищують швидкість і порушують правила проїзду перехресть.

Джерело Деньги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.