Новини світу. 21 листопада. Венесуела. Президент Венесуели Уго Чавес заявив, що опозиційні сили зібрали $100 мільйонів і хочуть віддати цю гігантську суму тому, хто його вб’є.

Уго Чавес
За голову Чавеса хочуть 100 мільйонів доларів

Про це повідомляє в неділю місцева газета Universal.

Ці слова латиноамериканський лідер виголосив під час відвідування “соціалістичного ярмарку” різдвяних товарів у Каракасі, зазначивши, що інформація ця “дуже достовірна”.

Одним зі змовників, готових розщедритися заради його кончини, Чавес вважає главу найбільшого в країні опозиційного телеканалу Globovision Гільєрмо Сулоага, який розшукується правоохоронними органами Венесуели за звинуваченням у спекуляції і отриманні незаконного прибутку. У середині червня 2010 року Венесуела звернулася до Інтерполу з закликом допомогти їй в затриманні Сулоага, який зараз знаходиться в США.

“Я, як глава держави, закликаю сеньйора віце-президента Еліаса Хауу (Elias Jaua), Генеральну прокуратуру і Верховний суд зробити що-небудь, оскільки це дуже дивна ситуація: глава цього телеканалу злочинець, знаходиться в бігах і приходить до конгресу США, щоб говорити там все, що спало на думку про свою країну, свій уряд і свого президента”, – сказав Чавес, маючи на увазі зустріч опозиціонера з конгресменами у Вашингтоні в минулу середу.

На цій зустрічі Сулоага в черговий раз виступив з критикою на адресу венесуельського президента.

Приватний телеканал Globovision існує з 1994 року. Спочатку він створювався як канал місцевого значення, що віщає тільки на Каракас, однак з роками виріс до загальнонаціонального телеканалу. Globovision відомий своїм критичним ставленням до влади. Чавес одного разу навіть назвав журналістів компанії “ворогами Батьківщини”.

У липні 2010 року уряд Венесуели заявив про намір придбати 25,8% акцій Globovision, що раніше належали банку Banco Federal, а також, що до держави може перейти 20% частка ще одного акціонера телеканалу. Практично це означає націоналізацію єдиного опозиційного каналу Венесуели.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.