Кожем'якін
Опозиція об'єдналася довкола фальсифікації виборів

3 листопада. Спільну заяву опозиційних політичних партій України з приводу недемократичності місцевих виборів підписали вже 10 політичних партій.

Про це на брифінгу у парламенті повідомив Перший заступник Голови фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Кожем’якін, повідомляє прес-служба БЮТ.

Таким чином заяву підтримали партії «Батьківщина», «Реформи і порядок» «Народний Рух України», «Народна самооборона», Партія захисників Вітчизни, партія «Українська платформа», «Єдиний центр», «За Україну!», «Громадянська позиція» та партія «Собор».

У спільній заяві наголошується на тому, що місцеві вибори, які відбулися в Україні 31 жовтня, не були демократичними та вільними, вони не відповідають загальноприйнятим європейським стандартам, їх результати свідомо та системно спотворені.

«Вже сьогодні очевидно, що офіційні результати виборів не матимуть нічого спільного з реальними настроями людей, не віддзеркалюватимуть їхнього справжнього волевиявлення. Фальсифікація в українському вимірі була тривалим процесом, який охоплював всі етапи виборчої кампанії», – наголосили лідери опозиційних політичних сил.

У документі зазначається, що «в розпорядженні опозиційних сил є тисячі доказів, які оформлені згідно українського законодавства. Вони свідчать про наявність в дільничних комісіях підсумкових протоколів, підписаних або підписаних і заповнених ще до початку виборчої компанії, багаточисельні випадки наявності у дільничних комісій зайвої кількості бюлетенів для голосування, вкидання бюлетенів в скриньки для голосування та на столи для підрахунку голосів після завершення голосування».

«Ми вважаємо ці вибори такими, що відбулися нечесно з великими системними фальсифікаціями та з порушенням фундаментального права громадян України на вільне волевиявлення. З нами погоджуються 59% громадян України, які за даними міжнародної організації IFES вважають вибори сфальшованими і саме тому на них просто не з’явились», – підкреслюється у заяві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.