прапор ОБСЄ
ОБСЄ промовчить про вибори в Україні

1 листопада. ОБСЄ не буде робити офіційної публічної заяви за результатами спостереження за місцевими виборами в Україні. Про це заявив сьогодні журналістам на прес-конференції особистий представник чинного голови ОБСЄ з питань виборів Марат Сарсембаєв.

Вінєв зазначив, що від ОБСЄ спостереження за місцевими виборами проводили чотири людини. “Великомасштабного спостереження, як це зазвичай робить ОБСЄ щодо виборів, цього разу не було”, – додав він.

Марат Сарсембаєв повідомив, що експерти ОБСЄ не будуть робити публічної заяви.

“Вони мені сказали, що їх всього четверо, і вони подивилися лише кілька десятків дільниць, а цього недостатньо для того, щоб зробити якусь офіційну публічну заяву”, – пояснив він.

У той же час, Сарсембаєв додав, що експертами може бути направлено службовий лист-думка щодо проведення виборів керівництва ОБСЄ.

Нагадаємо, раніше генеральний директор Місії міжнародних спостерігачів CIS-EMO Олексій Кочетков заявив, що порушення, зафіксовані під час місцевих виборів в України, мають несистемний характер і не можуть зробити вирішального впливу на остаточний результат волевиявлення громадян.

Місія спостерігачів міжпарламентської асамблеї СНД заявила, що вибори були організовані добре. Правда, деяких її представників збентежив той факт, що “зараз всі бюлетені надруковані українською мовою”.

Спостерігачі за місцевими виборами в Україні від Сербії також відзначили високу якість виборчого процесу.

Раніше перший заступник голови партії ВО “Батьківщина” Олександр Турчинов заявив, що партія має намір оскаржити результати голосування на місцевих виборах в судах, де партію не пустили на вибори.

Також на момент завершення голосування на гарячу лінію штабу партії “За Україну!” від спостерігачів і кандидатів надійшло 1 тис. 153 повідомлень про порушення виборчого законодавства по всій Україні.

Джерело Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.